37. Biela stopa

Skalka, 30.1.2010 by Ivík

Biela stopa, zaradená do seriálu „ Euroloppet “ patrí medzi najťažšie maratóny na svete. S cieľom vylepšiť si vlaňajšie umiestnenia vyrazili bežci klubu KBBS Turčianske Teplice na jedno z najkrajších lyžiarskych stredísk na Slovensku, Skalka pri Kremnici.

To, že sa vrátime s medailou a ďalšími skvelými umiestneniami asi nik nečakal. Na ťažkej trati, v sobotu 30. januára 2010, v hlbokom snehu sme potvrdili stúpajúcu výkonnosť pred blížiacimi sa ME v maratóne.
  V konkurencii 267 pretekárov na 42km trati obsadil skvelé celkové 16.miesto ( 8.vo svojej kategórii ) Ján Tomahogh, pričom celkovým víťazom Bielej Stopy sa stal bronzový medailista z Vancouvru, olympionik Pavol Hurajt. Celkove 38.najlepší čas ( 13.miesto vo svojej kategorii ) zabehol Roman Pavlík. 74 té miesto z pomedzi všetkých pretekárov a výborné 4.miesto vo svojej kat. obsadil Ján Vladár. Na kratšej, 25 km trati sme mali tiež želiezka v ohni. V konkurencii 249 bežcov obsadil Miro Zemánek 103 miesto(15.v kat.), Vlado Skala skončil 113.(19.v kat) Ján Michálek skončil 209(43 v kat.).
  To nás čakala ešte nedeĺná klasika...Poslednú januárovú nedeľu, sa z nášho klubu na štart postavili Ivan Pavlík ml. a Ján Tomahogh na trať dlhú 25 km a Ivan Pavlík st. na trať dlhú 10 km.. Z pomedzi 170 štartujúcich končí Ivan ml. na 8. mieste, piaty v kategórii a Ján Tomahogh na 12. mieste, 7. v kategórii..Krásnu striebornú medajlu si na trati veteránskej Bielej stopi vybojoval Ivan Pavlík st.